Pokemon GO Çılgınlığı Tüm Dünyayı Sardı

pokemongo

Geçtiğimiz gün Android ve iOS için yayınlanan ve daha ilk saatinde yoğunluk yüzünden sunucuların çökmesine neden olan Pokemon Go Nintendo’nun yüzünü güldürdü. Hisseleri bir anda zirveye tırmanan firma talebi karşılamakta zorlanıyor.

Daha ilk günde 70 milyon oyuncu tarafından indirilen Pokemon Go tüm zamanların en popüler mobil oyunu olma ünvanını şimdiden elde etti. Dünya çapında şu an milyonlarca kullanıcı sokak sokak gezerek Pokemon avlıyor. Bu yüzden bir sürü trafik kazası haberi de gelmeye başladı hatta ABD’de Pokemon avlamaya çalışan bir kullanıcı tanınmaz halde bir ceset bile buldu!

Talepten oldukça memnun olan Nintendo yönetimi ise oyunu başka ülkelerin sunucularına eklemeye devam ediyor. Bugün itibariyle Pokemon Go Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’nin tamamında indirilmeye açılmış durumda. Ülkemizde ise oyun henüz mağazalara eklenmedi ama bazı Android ve iPhone kullanıcıları kullanmaya başladılar bile. Oyunu resmi olarak bu ay içerisinde TR’de de Android ve iOS için indirilmeye açılacak.

Tek bir oyunun bir firmayı batmaktan kurtarması pek olası değil ama Pokemon GO bu konuda bir istisna olacak gibi görünüyor. Bakalım Nintendo bu rüzgarı arkasına alıp eski günlerine dönebilecek mi?

 

Share Button