Pascal Titan X Duyuruldu

titanx

Pascal mimarili GTX 1000 serisiyle ciddi bir çıkış yakalayan Nvidia, amiral gemisi modelini de görücüye çıkardı.

Nvidia geçtiğimiz gün Pascal mimarisine sahip yeni nesil Titan X ekran kartını duyurdu. GP102 GPU’sundan güç alan kartta 3584 CUDA çekirdeği ve toplamda 12 milyar transistör mevcut. 250 Watt TDP ve 12 GB GDDR5X bellekle gelecek olan yeni Titan X firmanın iddiasına göre mevcut Titan X’ten %60 civarı daha güçlü bir kart olacak. 153 Ghz saat hızına çıkabilen kart 11 TFLOPS gibi oldukça yüksek bir işlem gücüne sahip. 1200 dolardan satışa sunulacak yeni Titan X 2 Ağustos’ta raflardaki yerini almaya başlayacak.

Nvidia yeni amiral gemisi ile 4K çözünürlükte 60 fps sınırını rahat aşacak gibi. Bakalım AMD Vega 10 ile buna bir karşılık verebilecek mi?

Share Button
 • BluePhantom

  Ayhan Bey hatırlar mısınız? Ben Nvidia’nın 17-21 Ağustosta amiral gemisini açıklayabilir dediğimde pek ihtimal vermemiştiniz! Gerçi Nvidia ilk defa böyle bir hamle yapıyor sizi suçlayamam. Şimdi GTX 1080 arzını neden kısıtlı tuttuğunu daha iyi anlıyoruz!

 • Mustafa

  şimdi amiral gemisi ama bu fiyatlar ile değil türkiyede dünyada bile çok satış yapamaz. bu kafa ile devam etsin birkaç sene sonra nvidia cep telefonu işindeki büyük markalar gibi olur.

  • BluePhantom

   Nvidia her segment için ekran kartı üretiyor. Amiral gemisi kartlar tabi ki pahalı olur. Aynı zamanda kartların Türkiye’de daha pahalı olduğu unutulmamalı.

   • TR pazarı en pahalısı.

   • Mustafa

    arkadaşım şimdi isim vermeyim burda ABD nin en büyük teknoloji sitesi bile 1200 $ a çok dedi sen neyin kafasını yaşıyon . Tek çekirdekli kart bu sen eskiden 1000 $ çift gpulu ekran kartı alıyodun titan z gibi.

  • Zaten Nvidia da yeni Titan’ı daha çok pro segmente yönelik pazarlayacak gibi.

 • Kurtuldum gibi sağolun 🙂